The following teams are currently registered in our event.

Team Gender Pool
Drillers U11 (Parmar/Soper) Boys U11 Boys Pool A
Impact (Casper) Boys U11 Boys Pool A
NSU U-11 Hinds Boys U11 Boys Pool A
Saints T1 Stelter Boys U11 Boys Pool A
Sting FC HO Boys U11 Boys Pool A
Team A Boys U11 Tier 1
Team B Boys U11 Tier 1
Team C Boys U11 Tier 1
Team D Boys U11 Tier 1
Warriors (Urquia) U11 Girls U11 Girls Pool A
Chinooks FC Premiers 2013 Boys U11 Boys Pool A
Impact (LUDTKE) Boys U11 Boys Pool B
NSU/Viktoria 2014 Antipan Boys U11 Boys Pool B
Sting U10 Tier 1 (Ho/Yildiz) Boys U11 Boys Pool C (U10)
U11 (2014) Fury - Farid Boys U11 Boys Pool B
VIK FC Boys U11 Boys Pool B
YK Galaxy U11 Boys U11 Boys Pool C (U10)
Cheetahs Girls U11 Girls Pool A
Juventus (Korner) 13G Girls U11 Girls Pool A
BTB U10 Du - 2014 Boys U11 Boys Pool E (U10)
Drillers U10B Du Boys U11 Boys Pool E (U10)
FSJ Northern Strikers - U11B Boys U11 Boys Pool D
Phoenix FC - Hojeij Boys U11 Boys Pool E (U10)
SASA U10 Tier 2 Boys U11 Boys Pool C (U10)
SCFC U11 Boys (Claude) Boys U11 Boys Pool D
Scottish U10B - 2014 - Ingosi Boys U11 Boys Pool C (U10)
Southwood Wolves (Chanyi) Boys U11 Boys Pool E (U10)
Sting U11 boys (Walker) Boys U11 Boys Pool D
U11B (Baader) T3 Boys U11 Boys Pool D
Callingwood (Hanson)Purple Panthers Girls U11 Girls Pool C
Drillers Girls U11 Girls Pool B
Impact 2013G Hughes Girls U11 Girls Pool B
SCFC U11 Girls (Kirk) Girls U11 Girls Pool A
U11 Girls Fury Girls U11 Girls Pool B
U11G Selects FC (Allen) Girls U11 Girls Pool B
West Hills Griffins 13 Girls U11 Girls Pool B
Glastonbury (Metz) Boys U11 Boys Pool I
Glastonbury Green Grenades (Rosenfeld) Boys U11 Boys Pool F
Lacombe Panthers 4a Boys U11 Boys Pool F
Laurier Heights (Wesley-Firt) Boys U11 Boys Pool F
Lewis Estates (Hann-Kean)Blueberry Boys U11 Boys Pool I
Medicine Hat U11 RASC White Boys U11 Boys Pool F
SCFC U11 Boys (Robin) Boys U11 Boys Pool F
SGSA (SKOPYK/BADO) U11B Boys U11 Boys Pool H
Westmount (Daniels) Boys U11 Boys Pool H
Lacombe Panthers (Belbin) Girls U11 Girls Pool B
Lewis Estates (Dudley)Evil Minions Girls U11 Girls Pool C
U11 Crestwood (Huskies) Girls U11 Girls Pool C
Cameron Heights Knights Boys U11 Boys Pool G
Fort Sask Arsenal (Shand) Boys U11 Boys Pool F
Lago Lindo (Tucker) Lightning Boys U11 Boys Pool I
Lewis Estates (Belanger/Dipeolu) Boys U11 Boys Pool H
Lewis Estates (Wingrave) - Veggie Straws Boys U11 Boys Pool G
Rio Terrace U11B 2014 Boys U11 Boys Pool G
SGSA (Zaleski) Green Team Boys U11 Boys Pool H
SGSA U11B (Graves) Boys U11 Boys Pool G
YK Galaxy U9 Boys U11 Boys Pool I
Glastonbury Grizzlies Girls U11 Girls Pool D
Lewis Estates ( Peacey) Orcas Girls U11 Girls Pool D
SGSA U11 Mercer Girls U11 Girls Pool C
Westridge (Lavin/Halberg) Girls U11 Girls Pool D
Willowby (Yip/Nolin) U11 Girls Girls U11 Girls Pool D
Impact (Oosterhuis) Boys U13 Boys Pool A
MUSC Rush 2011 Boys U13 Boys Pool A
Juventus 2011 Munoz 2 Girls U13 Girls Pool A
St. Albert Impact 2011 Sobh Girls U13 Girls Pool A
Sting FC Gill Orange Girls U13 Girls Pool A
Villains Sparks Girls U13 Girls Pool A
BTB U13 T2 Boys (Kanis) Boys U13 Boys Pool A
Calglen Falcons Boys U13 Boys Pool B
Impact (Branicki) Boys U13 Boys Pool C
NSU Prasad/Strain Boys U13 Boys Pool B
South West United 2011 Segura Boys U13 Boys Pool B
Eastside Barca Girls U13 Girls Pool B
Impact 2012G (Boyce) Girls U13 Girls Pool B
NSU U13 Reddy Girls U13 Girls Pool B
Rio Terrace (Machnik) Girls U13 Girls Pool B
Camrose Vikings U13 Tier 3 Boys U13 Boys Pool C
Juventus 12B (Ranieri) Boys U13 Boys Pool C
Juventus SC U 12 B Mosele/Brown Boys U13 Boys Pool D
PGYSA Impact U13B Boys U13 Boys Pool B
Phoenix FC U12 Brown Boys U13 Boys Pool D
Sting FC (Garcia) Boys U13 Boys Pool D
U13 RASC Black Boys U13 Boys Pool C
Yk Galaxy U13 Boys U13 Boys Pool D
Leduc United (Slade) Girls U13 Girls Pool B
PGYSA Impact U13G Girls U13 Girls Pool B
RASC U13 Boys White Boys U13 Boys Pool E
Belmead Rebels Girls U13 Girls Pool C
Belmead (Keller) Hornets Boys U13 Boys Pool G
Blue Quill Basara Boys U13 Boys Pool F
Callingwood/Lymburn Pierces Snipers Boys U13 Boys Pool G
Cameron Heights RoadRunners Boys U13 Boys Pool G
Lendrum (Shouldice) Boys U13 Boys Pool E
Lewis Estates (Percy/Solano/Elman) Boys U13 Boys Pool F
Rio Terrace Boys U13 Boys Pool F
Slave Lake Soccer U13 Boys U13 Boys Pool F
TRSA Titans (Siddiqi) Boys U13 Boys Pool E
TRSA U13 (Gaydos) - The Brown Bananas Boys U13 Boys Pool G
Willowby U13 (Lee) Boys U13 Boys Pool E
Lewis Estates (Le) Girls U13 Girls Pool C
Rio Terrace U13G Vandervelde Girls U13 Girls Pool C
TRSA (Bryson) Pandas! Girls U13 Girls Pool C
Foothills 2009 Boys U15 Boys Pool A
Foothils FC 2009 Boys U15 Boys Pool A
YK Galaxy U15 Boys U15 Boys Pool A
Drillers (Salmela) Boys U15 Boys Pool B
FC Viktoria U15B Boys U15 Boys Pool B
GFC U-15 Boys U15 Boys Pool B
Internazionale (Shuvalov) U15B Boys U15 Boys Pool B
RASC U15 Boys U15 Boys Pool A
Viktoria Muhammad Boys U15 Boys Pool B
Juventus 2011 (Munoz) Girls U15 Girls Pool A
KC Trojans Ingram Girls U15 Girls Pool A
NSU (Contreras) Girls U15 Girls Pool A
NSU Escamilla Girls U15 Girls Pool B
PGYSA Impact U15G Girls U15 Girls Pool A
RASC Girls U15 Girls Pool A
U15 Saints (Wegner) Girls U15 Girls Pool A
Camrose Vikings U15 Tier 3 Boys U15 Boys Pool C
Foothills 2010 Prospects Boys U15 Boys Pool C
FSJ Northern Strikers Boys U15 Boys Pool B
TRSA (SMITH) Boys U15 Boys Pool C
TRSA (Uribe Connaughton) Boys U15 Boys Pool C
Blizzard United 10 Girls Girls U15 Girls Pool B
Phoenix FC T3 Girls U15 Girls Pool B
Villains Rebels 10 Girls U15 Girls Pool B
Glastonbury Gladiators Boys U15 Boys Pool E
Sherwood Park (Reynolds) Boys U15 Boys Pool D
Cold Lake U15 Boys Boys U15 Boys Pool E
Horse Hill (Jesuino) Boys U15 Boys Pool D
RioTerrace (McKay) Boys U15 Boys Pool D
SGSA U15B (Harback) Boys U15 Boys Pool D
Slave Lake Soccer U15 Boys U15 Boys Pool E
Willowby (Bergen)Wild Boys U15 Boys Pool E
NSU(Haymour/eghbalmelli) Boys U17 Boys Pool A
U17 Fury Boys U17 Boys Pool A
Saints U17B (Laurie) Boys U17 Boys Pool A
Viktoria FC (Skinner) Boys U17 Boys Pool A
Hollandia Gorges U17/19G Girls U19 Girls Pool D
U17/19 Fury Girls Girls U19 Girls Pool D
Lakeland United U19 Boys Boys U19 Boys Pool D
Lewis Estates (Le) Men in Black Boys U19 Boys Pool D
TRSA (Gantar) Boys U19 Boys Pool D
U19 Lacombe (Hand) Boys U19 Boys Pool D
Lakewood Marvel Girls U19 Girls Pool D
TRSA Knights Girls U19 Girls Pool D
Vegreville Thunder U19 Girls Girls U19 Girls Pool D
Whitecourt Warriors Girls U19 Girls Pool D
EWZSA Spring Challenge

Locations

Bill Gilhespy Complex 10
14920 142 St NW, Edmonton, AB T6V 1H9
EMSA West Complex 10 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton
EMSA West Complex 11 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton
EMSA West Complex 12 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton
EMSA West Complex 13 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
EMSA West Complex 18 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
EMSA West Complex 19 (U11)
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB